Změna statusu na uzavřený klub

Od 1.8.2013 se mění status naší stáje z otevřené jízdárny na uzavřený klub.

Co nám přinesl rok 2012

26.4.2012  Šuplíček se stěhuje

Dnes odpoledne nebylo u nás ve stáji veselo. Šuplíčkův nový domov je připraven a může se stěhovat. Již pár dnů předem jsme s ním chodili na procházky do nového domova. Je to jen pár metrů od nás, ale přesto když po něm zůstalo prázdné místo ve stáji, tak nám bylo smutno. S koníky se může vidět přes louku a také na sebe několik dnů řehtali a volali, dokud se Šuplíček nezkamarádil s novou spolubydlící Sárou. Tak ať je spokojený, ten "kluk můj", bude mi chybět. :-)

 

Hledání..

Po odchodu Šuplíčka jsme se pustili do hledání nového obyvatele prázdného boxu. Koní je všude mraky, ale který je ten správný, ten náš????

 

30.5.2012  A jsme ofi!!!

Dnešního dne jsme oficiálně jezdeckým klubem registrovaným u ČJF. Těšíme se na všechny nové členy.

 

Kolor

Po dlouhém hledání, skoro už zoufalství, že do léta koníka neseženeme jsem objevila inzerát na krásného koníka - bílý kůň s hnědými flíčky (já říkám vypadají jako kytičky :-D ). Líbil se nám oběma a jako bonus byl kousek od nás!! Tak jsme hned volali a hned jsme se vnutili na návštěvu. Hup do auta a za půl hodiny už obhlížíme eventuelní přírůstek do naší rodinky. Ve skutečnosti ještě krásnější než na fotkách.. Jo, chceme ho!! Po pár dnech nervíků, zda se majitel rozhodne pro nás a po přímluvě našeho kamaráda Kamila Chmelaře přišla dobrá zpráva: Bude náš!! Čtrnáct dní poté, 17.6.2012, zapřaháme přepravník a valíme směr Měřín. Vyřízení formalit, naložení a hned hurá domů. A jsme zase kompletní.. Ostatní koníci ho přijali vcelku dobře. Počáteční vysvětlování si pozic ve stádě mezi Karlem a Kolorem skončilo smírem - Karel uhájil svou pozici a Kolor se začlenil do stáda. :-)

Dnes je to pro nás Koloušek, Kolí, Kolin a někdy taky hajdala jeden. Je moc fajn a jsme rádi, že ho máme.

 

8.9.2012  Vendulka

Nemohu nezmínit příchod nového člena do naší stáje. Dnes k nám poprvé přišla Vendulka Trčková, která je šikovná a pro nás velkou pomocnicí. Koníci ji mají rádi a my se těšíme, že s námi vydrží ještě hodně dlouho. :-)

 

A co ještě?

Členka našeho klubu Petra Králová úspěšně složila zkoušky ZZVJ. Moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

V listopadu jsme se nechali přesvědčit a založili profil na facebooku pro náš obchod. Najdete nás jako Jezdecké Potřeby Bobrůvka.

A teď už se jenom těšíme, co nám přinese nový rok 2013.

A jedeme

3.12.2012 jsme spustili nové stránky do ostrého provozu. Doufáme, že se Vám budou líbit.

Od počátku po dnešek

 

15.6.2009 Konečně jsou koně doma...

Po několikatýdenním stresování z toho, že nestihneme připravit stáje se dnes konečně nastěhovaly kobylky Jorga a Vivien. Zároveň s nimi přijela domů i krásná barzojí princezna Violeta z Palatinu.

 Už se těšíme na sobotu, kdy přivezeme ještě valáška, čtrnáctiletého anglického plnokrevníka Supermana.

 

 20.6.2009 Šuplíček

 Velké těšení! Dnes se jede pro zatím poslední přírůstek do naší koňské rodiny - pro valáška jménem Superman. Hned jsme si ho přejmenovali na Šuplíka, uznejte Superman je trochu ujeté. Po drobných útrapách na cestě (navigace hold není neomylná) dorazil Lukáš do Husince u Prahy a okolo 18 hodiny už se Šuplíček zabydloval v novém domově. Seznamování s kobylkama proběhlo v klidu, ale svérázně koňským způsobem.. chvíli honily holky kluka a pak zase kluk holky.. Úžasná podívaná..

  

Léto 2009

 Koníci si zvykali na nové prostředí. Vypást výběh se jim povedlo již za měsíc a tak jsme se poohlíželi po dalších možnostech pastvy. A aby jenom nebaštili, tak samozřejmě probíhala příprava na to, že Vás budou v pohodě a s nadšením vozit. Od srpna jsme zahájili zkušební provoz a hned se objevili první prázdninoví zájemci. Nejúžasnější byla Kája z Brna, která si s koníkama báječně rozuměla a dokázala se s nimi dorozumět, přestože je to opravdu drobňoučká dívenka, natřela to i mnohým dospělým.

 

 Podzim 2009

 Dny se neuvěřitelně protivně zkracují. Vivien se to obzvlášť nelíbí a dává nám to svým vlastním způsobem najevo - 45 min ježdění a dost. Pocítila jsem to i na vlastní kůži (no, spíš pozadí). Už se těšíme až nachumelí, protože to bláto už nebaví nás ani koníky.

 

 Březen 2010

 Hurááá!!! Konečně jaro! 1. března jsme oficiálně zahájili provoz naší jízdárny... tak přijďte, těšíme se na Vás.

 Podařilo se nám také domluvit louku hned vedle nás a chystáme nový výběh. Je potřeba udělat lávku přes potok. Jen jak bude nějaký příhodný den.

 

 Duben 2010

 Lávka je hotová a poprvé jdeme pustit koníky na novou pastvu.. A jéje problém.. lávka je velký bubák.. možná žere koně??!! První den to vzdáváme, přešel pouze Šuplík, no nic necháme je to okoukat. Druhý den se již po několika minutách nechaly přesvědčit i kobylky.. trochu hekticky, ale po týdnu je už lávka prověřená (žádný tygr tam nebyl ) a všichni tři si užívají pastvy.

 V dubnu k nám také přišla velká pomoc.. Monča Sýkorová. Úžasný človíček, s koníkama to umí a nebojí se práce.. Díky Mončo

 

 Červen 2010

 Mám radost, přivezli jsme bidla a budou kavalety. Takže celý červen jen natírám, natírám a natírám, aby bylo vše připravené na naplánované Tréninkové lekce "Souhry s koněm".

 

 8.7.2010 Tréninkové lekce "Souhra s koněm" 5.- 8.7.2010

 V uplynulých dnech (5.- 8.7.2010) jsme uspořádali tréninkové lekce "Souhry s koněm" pod vedením RNDr. Dominiky Formanové, etoložky, zabývající se výchovou a výcvikem koní. Přestože účast nebyla veliká, náladu ani nadšení to nikomu nevzalo. Počasí nám přálo a tak jsme si mohli užívat našich čtyřnohých miláčků dosytosti (nebo lépe: dokud síly stačily).

 Den první

 Před devátou hodinou ráno jsme se my, účastníci tréninku Marcela, Monika a Sabina, sešli v naší stáji, připravili jsme koníky Jorgu, Vivien a Šuplíčka a v 9 hodin jsme přivítali Dominiku Formanovou, která nás tréninkem provázela. Počasí bylo nádherné, takže se nám i koníkům jezdilo jedna báseň, i když po poledni už jsme hledali každý kousíček stínu. Na začátku se Dominika seznámila s našimi jezdeckými schopnostmi a dovednostmi, ale i s problémy, které nás trápí, aby mohla trénink správně nasměrovat.

 Všechny velice překvapila Sabina, která přestože dva roky neseděla na koni a před tím prošla jen základním výcvikem cca 20 hodin, tak dokázala, že má talent a vůbec nic z toho nezapomněla. Při jejím prvním nacválání na lonži jsme všichni jen žasli nad její odvahou a parádním sedem.

 Den druhý

Počasí nás nechalo trochu nadechnout a tak jsme jezdili pod zamračeným nebem, což bylo velice příjemné pro nás i pro koníky. Trénink pokračoval v návaznosti na předchozí den a všechny tři jezdkyně dělaly zjevné pokroky. Sabina s Monikou se střídaly na Vivien a Šuplíčkovi, Marcela jezdila na své kobylce Jorince. Kdo zrovna nejezdil, tak sledoval ostatní a nabíral zkušenosti a poznatky z chyb a úspěchů druhých. Na odpoledne jsme měli naplánovanou vyjížďku do terénu, ale bohužel začalo pršet, takže jsme si společně sedli a hráli karty.

Den třetí

Třetí den opět svítilo sluníčko a Dominika pro nás připravila práci na kavaletách. Monča se radovala, že se jí podařilo přesvědčit Vivien, aby klusala celou jízdárnu dokola a poté i Šuplíčka. Nakonec si i pěkně zacválali. Sabča pokračovala na lonži a poté i samostaným vedením koně. No a Marci s Jorinkou se soustředily na nacválávání na jízdárně, což jim dělá trochu problém , ale i tato dvojice udělala velký pokrok. Odpoledne již potom některé jezdkyně velmi dobře věděly, kde mají jaký svalík, ale ani to je neodradilo od dalšího trénování ani od příjemné vyjížďky do terénu, která byla s ohledem na schopnosti nejméně zkušené Sabči v kroku, ale i tak velice příjemná.

Den čtvrtý

Na čtvrtý den, kdy opět svítilo nádherně sluníčko, byly za odměnu připravené závody. Ráno jsme ještě chvíli trénovaly a potom Dominika pro nás připravila malý "parkur" s jízdou zručnosti. Opravdu jsme neskákaly, ale že nám i takové malé překážky daly občas zabrat se můžete podívat na videa ve Fotogalerii. A klidně se hooodně smějte... o tom to je.. Parkurek vyhrála jednoznačně Monča, gratulujeme!!!! Následovala drezurní úloha, kterou zajely všechny tři účastnice velice dobře. Pro každou byla připravena samostatná sestava s ohledem na zkušenosti a schopnosti. V drezurce se nejlépe ukázala Marci s Jorinkou, také gratulujeme!!!!

Přišla chvíle, kdy naše čtyřdenní řádění mělo skončit... ale loučit se nám ještě nechtělo, naštěstí majitelé stáje připravili pro všechny kupu řízků, tak jsme ještě na poslední chvíli mohli prodebatit zážitky, poznatky a poslední dotazy.

Rozloučení s Dominikou bylo v duchu "Brzy nashledanou" . Určitě něco podobného opět zopakujeme, pokud Vás naše řádění zaujalo nebo máte nějaké i drobné neshody s Vaším koníkem, nebo byste prostě jen k nám chtěli přijet sledujte naše stránky.. Jakmile to půjde opět Dominiku pozveme.

A komu by se nechtělo čekat, tak zavolejte hned.

Dominiko, moc děkujeme, byly to vážně fajn čtyři dny!!!!

 

Léto 2010

Užívali jsme si krásné počasí společně se všemi, kdo si přišli zajezdit, učit se a nebo si jenom popovídat. Nebyl čas ani na sepsání pár řádků sem pro Vás ostatní.. tak se nezlobte.. kdo by seděl u počítače, když venku je tak krásně

 

7.3.2011 A je nás víc...

Tak dnes máme velikou radost.. Naše kamarádka Monička Dopitová souhlasila, že zůstane s námi v Bobrůvce a bude nám pomáhat s provozem naší stáje. Velké plus i pro Vás: už nebudeme muset odkládat jízdy proto, že jsme oba v práci. Jupíí!!! Strašně se těšíme..

Kdybyste náhodou věděli o ubytování v Bobrůvce nebo nejbližším okolí, tak nám, prosím dejte vědět. Přece jenom ten náš domeček není až tak veliký.

 

20.8.2011 Karel....

Dnes máme opět velký den, naše stáj se rozrostla o tříletého valáška jménem Karel. Po matce ČMB má pořádný hřbet a po otci paintovi jemnou hlavu, dvě skvrny a velkou přízeň k lidem. Zatím je u nás na zkoušku, tak doufáme, že nám všem společně bude fajn a Karel u nás už zůstane. Přijeďte se podívat, Karel každého rád uvidí.

 

Léto 2011 Krátké zhodnocení letošního léta...

Letošní léto hodnotím jako velice vydařené, přestože počasí příliš letně nevypadalo. Přesto a nebo možná právě proto se dařilo nadšencům ježdění strávit fajn chvíle ve společnosti našich koní, ať už při práci ve stáji, na vyjížďkách nebo při tréninku. Nebudu lhát, když řeknu, že letos všichni udělali veliké pokroky. Někdo si vyzkoušel i pád, ale přece.. to k ježdění patří Věřím, že byli všichni stejně tak spokojení jako my a naši koníci, kteří si teď užívají zaslouženého relaxu. Přestože to pro ně bylo náročné období, tak nás nezradili a za to i jim veliké DĚKUJEME.

Chtěli bychom i Vám všem moc poděkovat a těšíme se na další báječná setkání při jízdách babím létem.

 

5.9.2011 Pár novinek o Karlovi...

Příjezd Karla vyvolal mezi našimi koníky velkou vlnu nevole. Vytvořily si svůj "gang" a po dva dny Karla vytrvale od sebe odháněli. Karel se ale nedal a šel na to od lesa, žádné velké vnucování, stačí, že je má na dohled a sem tam se mezi ně vyráží podívat, aby ho opět zahnali za pomyslnou hranici bezpečbé vzdálenosti. Už třetí den ale nastává změna a podezřívám je, že už je to jen divadlo pro nás. Když je sleduji tajně z úkrytu, tak už Karla nechávají pást se poměrně blízko, ale jakmile zjistí, že tam jsem, tak ho hned zase odhánějí.. V podvečer jsem měla řeč s naším Šuplíčkem o tom, proč k nám Karel přišel a jak si budou pomáhat s prací a zdálo se, že pochopil. Od té doby vzali Karla mezi sebe a kromě občasných výpadů Jorinky už se nic nedělo.

Až do středy 31.8.2011, kdy si Karla vzala pod křídlo Vivien.. Takovou říji jsme u ní ještě nezažili a jak se mu vnucovala potvůrka Karlík se nenechal dvakrát nutit a párkrát si zkusil skočit.. asi pochopil, co to je býti valachem a jeho chuť na erotické hrátky značně poklesla. Po třech dnech to přestalo bavit i Vivien.

Ale aby to nevypadalo, že si Karel stále jen hraje a laškuje, tak už se naučil pěkně poslouchat v boxe, ochotněji ustupovat a hlavně nehrnout se za každou cenu přes člověka. No řekněte, mám 155cm, že by mě předtím neviděl??? Karel se učí, že nic není zadarmo a i pochvalu, že si musí zasloužit alespoň tím, že bude vnímat a poslouchat co se mu říká. Potom přijde drbání a drbání a to Karel miluje snad víc než seno

Tak víc zase příště, teď čeká Karla zahájení výcviku stylem škola hrou.. tak nám držte palce, ať to odsejpá. Karel je totiž mooc chytrý zvíře, tak aby nevycvičil on nás. Přeji všem hezký den, Marcela

 

30.9.2011 Šuplíček už není náš

Tento den v podvečer jsme s vystrojeným Šuplíčkem za doprovodu Vivien vyrazili k nedalekému rybníku, kde se konala oslava narozenin Soni a kde jí byl jejím přítelem Pepou předán krásný, vytoužený a zcela nečekaný dárek – Šuplíček. Byla to krásně dojemná chvíle a došlo i na slzičky štěstí.

Zatím zůstává dál u nás ve stáji, než se mu vybuduje nové bydlení, tak to pro nás nebyla až taková změna. Jenom jezdit už si ho bude jenom Sonča a Šuplíček si bude užívat zaslouženého odpočinku a péče a lásky jednoho páníčka. Přejeme jim, aby jim to spolu pěkně klapalo.

 

30.10.2011 Karlovo vítězství??

Karel slaví úspěch! Podařilo se mu prolomit nepřízeň Jorinky a tato hrdá kobylka se s ním okusuje, laškuje a provokuje. Přiznávám, že tomu hodně napomohla její říje, ale přece jenom zvolila mladšího. :-D

 

31.10.2011 Zase loučení

Tak definitivně odchází z naší stáje Monča Dopitová. Rozhodla se vyrazit do světa a nasbírat nové zkušenosti. Tak jí přejeme ať se daří a těšíme se, že se na nás přijede zase podívat. Hodně štěstí Mončo.

 

 

Spouštíme tento web

S radostí Vám oznamujeme, že 20.11.2012 jsme spustili tento nový web.

Další články...

  1. Testujeme nový web
© 2012 Stáj Bobrůvka, Stánky vytvořil Martin Pivnička