O nás

Naše malá stáj se nachází v malé obci Bobrůvka, nedaleko Ždáru nad Sázavou a Nového Města na  Moravě.

 

Sami jsme si vyzkoušeli, že není úplně snadné najít přívětivé zázemí pro lidi, kteří mají rádi koně, a kteří se chtějí jenom když čas a finance dovolí na koníkovi svézt, učit se jezdit, zdokonalovat se a v neposlední řadě se sem tam i o koníky postarat. Naším cílem je být tu především pro takové lidičky, proto jsme se rozhodli, že založíme vlastní stáj. V roce 2013 jsme se po dlouhém váhání rozhodli změnit status otevřené jízdárny na uzavřený klub. Proč? Máme moc rádi naše koně a záleží nám na jejich psychické i fyzické pohodě, nechceme z nich mít bezduché "provozáky", ale naopak dobré parťáky pro nás a naše členy.

 

V současné době máme ve stáji čtyři koníky. Koníky se snažíme vést tak, aby byli příjemní, ochotní, nešklebili se, zkrátka aby byli v pohodě.  Nechceme po koních, aby nám vydělávali ohromné peníze, to přece ani nejde, ale jsme rádi, když si přivydělají na krmení a zároveň někomu udělají radost.

 

Naše nabídka je především v ježdění, ale neodmítáme ani lidičky, kteří mají zájem se naučit o koníky postarat. Každému se věnujeme individuálně a snažíme se, aby každá Vaše návštěva u nás byla přínosná, příjemná a zajímavá pro všechny, pro lidi i pro koně. A zatím se nám to, myslím, daří. 

 

A jinak jsme na to všechno dva, ale protože nás to baví a koně jsou již nedílnou součástí našich životů a bez nich už si to zkrátka ani nedovedeme představit, tak je to pro nás především potěšení a radost.

 

Hlavním "šéfem" je Lukáš Břeň. U koní je snad odjakživa, studoval v Kladrubech a jeho zkušenosti jsou neocenitelné.  V současnosti jeho hlavní profesí je přibližování dřeva UKT, přeprava koní a veškeré zařizování kolem obchodu jezdeckých potřeb.

 

Častěji se setkáte asi se mnou, Marcelou Krejčí, protože jsem u koníků pečená vařená. Kolem koní se pohybuji "teprve" 9 let, ale předám Vám velmi ráda všechny své prozatím nastřádané zkušenosti a stejně ráda i nějaké převezmu od Vás. Mojí hlavní profesí je daňové poradenství a účetnictví.

 

Tak jsme se Vám v krátkosti představili a teď je řada na Vás...  Přijeďte se třeba jen podívat a když se Vám u nás bude líbit, rádi Vás u nás přivítáme častěji. 

© 2012 Stáj Bobrůvka, Stánky vytvořil Martin Pivnička